Upozornenie

Vstupujete na stránky s predajom alkoholu.

Kliknutím na tlačítko "Mám viac ako 18 rokov" prehlasujem, že som starší ako 18 rokov.

22 VALDOBBIADENE DOCG PROSECCO SUPERIORE EXTRA DRY

22 VALDOBBIADENE DOCG PROSECCO SUPERIORE EXTRA DRY

Kód: SP-001

Pre výrobu tohto jedinečného Spumante je určené najkvalitnejšie hrozno výnimočných lokalít kopcov oblasti Valdobbiadene. Vyniká svetlou, slamovo žltou farbou, neustávajúcim jemným perlením a typicky ovocnou a elegantnou vôňou a chuťou. Vynikajúce ako aperitív i digestív. V kombinácii s jedlom odhaľuje svoju skvelú univerzálnosť.

Krajina Taliansko
Región Veneto
Provincia Valdobbiadene
Odroda Glera
Servírovacia teplota 6-8°C
Alkohol 11,5% obj.
Objem v ml 750
Výrobca Terre Nardin
12,50 € s DPH (10,42 € bez DPH)

Výrobca

Terre Nardin

Vinárstvo založené v roku 1922 sa nachádza v srdci regiónu Marca Trevigiana neďaleko Trevisa a rozprestiera sa na zvlnenom úpätí pohorí Conegliano a Valdobbiadene.

Sergio Nardin odovzdal svoje skúsenosti a lásku k vínu a jeho výrobe svojim synom Paolovi, ktorý je ako enológ zodpovedný za výrobu vína, a Pietrovi, ktorý sa stará o obchod a marketing.

Všetky vína v ponuke vinárstva AZIENDA NARDIN pochádzajú z územia vyše 200 hektárov vinohradov, ktoré čiastočne vlastní Borgo Molino a sčasti iní pestovatelia vína.

Ich prácu dôsledne monitorujú agronómovia vinárstva a tiež samotný Sergio, ktorý osobne dohliada na priebeh prác vo vinohradoch.

Skladba pôdy viníc v regióne Marca Trevigiana je mimoriadne vhodná na výrobu bielych a červených vín preslá- vených svojím buketom a harmonickou štruktúrou. Špecifické zloženie pôdy a mikroklíma tejto podhorskej oblasti umožňuje vznik mimoriadne elegantných šumivých vín a spumanti. 

© bestshot.sk 2018, beží na systéme sellio od vibration.sk

Best Shot, s.r.o., Rubinsteinova 12, Bratislava 811 02, +421 903 256 407, vino@bestshot.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info